top of page

Czy zdążę schudnąć do lata (i ile)?


Nie jestem zwolenniczką chudnięcia z okazji lata. Natomiast rozumiem ogólną potrzebę bardziej trafnego wpasowania się w aktualne kulturowe preferencje dotyczące wyglądu ciała gdy tak wiele go odsłaniamy.


Do lata pozostało ok.6 tygodni więc TAK, jest to czas w którym można zrobić kawał dobrej roboty.


Zdrowe, racjonalne tempo redukcji wynosi od 0.5%-1% aktualnej masy ciała tygodniowo. Po przeliczeniu tego na kilogramy wynik będzie kwestią bardzo indywidualną. Osoby z dużą nadwagą i otyłe będą chudły więcej i szybciej, a pierwsze efekty bywają naprawdę spektakularne (choć wynikające głównie z wykorzystania glikogenu, a tym samym związanej z nim wody oraz mas treści jelitowej).


Pamiętajcie jednak, że nie zależnie od tego czy chcecie poprawić swój wygląd i podjąć się tej pracy nikt z Nas nie zasługuje na to, aby w 30 stopniach chodzić w długich spodniach i bluzkach, bo zostaniemy ocenieni i nie spełnimy cudzych, estetycznych oczekiwań. Z Waszym ciałem jest wszystko ok jeśli jest zdrowe i działa. To co jest uznawane aktualnie za ładne, estetyczne, pożądane to tylko konstrukt społeczny (który się zmienia), a Wy nie jesteście dekoracją w czyimś życiu. Jeśli macie ciało jesteście idealnie przygotowani do lata.


A poza tym, jeśli boicie się cudzych spojrzeń i ocen (a zazwyczaj tak właśnie jest) to wiedzcie, że ludzie są za bardzo zajęci sobą, myśleniem o sobie i swoimi sprawami, aby dłuższy czas rozkminiać czy Wasze nogi są za grube, za chude, z rozstępami, żylakami czy celluitem.


Cieszmy się latem <3

0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page