top of page

Co z tym aspartamem?

Aspartam ZNOWU pod ostrzałem hejtu. Wątek rzekomej kancerogenności aspartamu co jakiś czas wraca jak bumerang. Tymczasem jest to jeden z najlepiej przebadanych syntetyczny słodzik i po raz kolejny nie udało się doszukać (WHO) sztywnych dowodów na to jakoby jego metabolity miały powodować namnażanie komórek nowotworowych.

Nie namawiam Was do stosowania słodzików jeśli nie odczuwacie potrzeby dosładzania, ale jeśli potrzebujecie słodkiego smaku bez dodawania dodatkowych kalorii jest to niezłe rozwiązanie.

Gorsze rozwiązania? W społeczeństwie gdzie większość osób (58%) ma nadwagę lub choruje na otyłość zamiana cukru stołowego (sacharozy) na miód czy syrop klonowy (w imię ich naturalności i rzekomych korzyści prozdrowotnych) jest zupełnie nie trafione. Pamiętajcie, że to że coś jest naturalne nie świadczy z góry o tym, że będzie lepszym wyborem.


2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Czym NIE zajmuje się dietetyk🤔

Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że niektórzy dietetycy nie dostali się na medycynę i próbują realizować niespełnione marzenia poza swoimi realnymi kompetencjami Dietetyk TO NIE LEKARZ NIE diagnozujemy‼️

Post: Blog2_Post
bottom of page